
Estate Boligmægleren Tårs har nu underskrevet lejekontrakten til det ledige lejemål i butikscentret i Østervrå (Industrivej 8).
Der vil ikke være tale om faste åbningstider, men lokalet vil i første omgang, primært blive brugt som udstillingsvindue for salgsemner, samt til planlagte møder m.m.
Hos Estate Boligmægleren Tårs har man haft en markant fremgang i emner i Østervrå, Tårs, Thorshøj, Skæve, Try, Dybvad, Hørby, Lendum og Stenhøj, hvilket nu har resulteret i denne udvidelse. En betydelig del af de boliger vi sælger, bliver solgt til tilflyttere, hvoraf en del er til udlændinge, som har søgt til Danmark for at arbejde og nu ønsker at etablere sig yderligere, som husejere, fortæller Jørgen Larsen fra Bogligmægleren.
Estate Boligmægleren Tårs har videreudlejet en del af lejemålet til Sparekassen Danmark, Tårs afdeling, som vil bruge lokalet til lokal profilering i Østervrå.
Udlejer Asger Qvesehl, har de seneste uger fået klargjort lejemålet, som stod klar til overtagelsen den 1. november. Qvesehl udtrykker stor glæde for at hele butikscentret nu igen er fuldt udlejet.
SEB



